POMOST KRATOWNICOWY


Pomost kratownicowy jest niestandardowym rozwiązaniem, które umożliwia podział niecki basenowej której konstrukcja uniemożliwia montaż pomostu ruchomego.  Konstrukcja pomostu znajduje się całkowicie nad powierzchnią wody a w przypadku konieczności podziału niecki basenowej na dwa oddzielne basenu do niecki basenowej opuszczane są systemowe panele stanowiące punkty nawrotowe.. Ruch odbywa się wzdłuż krawędzi basenu, co pozwala na umieszczenie konstrukcji pomostu kratownicowego poza obrębem niecki basenowej zapewniając swobodny dostęp.

 

Konstrukcja pomostu wyposażona jest w ruchome ścianki - po jednej na każdy tor - mocowane za pomocą trzpieni w dnie basenu. Ścianki można  ustawiać w pozycji pionowej lub poziomej, w zależności od potrzeb. W pozycji pionowej stanowią przegrodę dzielącą tor na dwie części, natomiast przekręcone do pozycji poziomej spoczywają na dnie basenu.  Pozwala to na dowolną konfigurację torów pływackich basenu 50m długości.

 

Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w takich przypadkach gdy w basenie znajdują się jednocześnie różne grupy użytkowników  - np.  uczestnicy kursów pływania i trenujący zawodnicy sportowi.